مراحل دستگاه تصفیه آب خانگی

نوشته شده در ۸ شهریور ۱۳۹۴
صفحه اصلی » مقالات » مراحل دستگاه تصفیه آب خانگی

یک دستگاه تصفیه آب خانگی کامل شامل ۶ مرحله فیلتر می‌باشد که هر یک به تنهایی وظیفه‌ی خاصی دارد و در روند تصفیه آب دخیل است.
دستگاه‌هایی که دارای ۶ مرحله هستند و از سیستم اسمز معکوس بهره می‌برند یک فیلتر مهم‌تر از بقیه دارند که در واقع کار اصلی این دستگاه را انجام می‌دهد، فیلتر شماره ۴ یا فیلتر ممبران نام دارد.

 

مراحل دستگاه تصفیه آب خانگی

مراحل دستگاه تصفیه آب خانگی

 

قبل از فیلتر ممبران ۳ فیلتر مسئول حذف گل و لای، بو و مزه‌ی نامطبوع و به طور کلی آلودگی‌های جزئی آب را از بین می‌برند و آب را تا حدودی پاک می‌کنند.
فیلتر ممبران درست بعد از فیلتر ۳ قرار میگیرد و باید دستگاه از یک پمپ قوی برخوردار باشد که آب را با فشار بالایی وارد این فیلتر کند، زیرا فقط با فشار آب زیاد این فیلتر می‌تواند عمل خوبی داشته باشد. (برای مطالعه بیشتر در مورد فیلتر ممبران می‌توانید به مقاله اسمز معکوس (فیلتر ممبران) مراجعه کنید)
آب خارج شده از فیلتر ممبران وارد منبع ذخیره آب می‌شود. سپس فیلتر بعدی که فیلتر پست کربن یا شماره ۵ است، بوی نامطبوعی را که ممکن است در اثر ماندن آب در منبع ایجاد شده باشد را از بین می‌برد.
بعد از فیلتر ۵ به فیلتر ۶ می‌رسیم که می‌تواند فیلتر قلیایی (بالا بردن PH آب، به دلیل امکان پایین آوردن PH آب طی مسیر تصفیه آب و جبران این کمبود با این فیلتر) و یا فیلتر مینرال (با اضافه کردن یکسری مواد معدنی به آب که مورد نیاز بدن می‌باشد مراحل تصفیه آب را می‌توان کامل کرد)
به جز فیلترهای گفته شده در مطلب می‌توان از فیلترهای UV برای از بین بردن ۱۰۰% میکروب‌ها و باکتری‌هایی که طی این مراحل از بین نرفته‌اند استفاده کرد.
برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقاله‌های سایت را بخوانید.
تماس با ما برای مشاوره رایگان
۰۹۱۲۰۲۰۱۲۱۹