فیلتر تصفیه آب یخچال

نوشته شده در ۷ تیر ۱۳۹۵
صفحه اصلی » مقالات » فیلتر تصفیه آب یخچال

یخچال‌های ساید بای ساید و عمده‌ی یخچال‌های جدید دارای مخزن آب سردکن می‌باشند که اکثر آنها دارای فیلتر تصفیه آب یخچال می‌باشند، که وظیفه‌ی این فیلترها حذف گل و لای و ناخالصی‌ها از آب می‌باشد. این فیلترها مثل فیلترهای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی هر چند وقت یکبار نیاز به تعویض دارند.

 

فیلتر تصفیه آب یخچال
خانواده‌ها عمدتا ترجیح می‌دهند این فیلترها را هم به علت گران بودن و هم به این خاطر که قصد تعویض فیلتر اصلی یخچال را ندارند تعویض نکنند. برای این مشکل دو راه حل عمده وجود دارد:

  1. اگر دارای دستگاه تصفیه آب خانگی باشید می‌توانید آب خروجی این دستگاه را به یخچال خود وصل کنید و در این صورت عملا حتی نیاز به فیلتر خود یخچال هم ندارید.
  2. استفاده از فیلترهای موجود تصفیه آب مخصوص یخچال که معمولا از سه مرحله (الیافی – کربی – UF) تشکیل شده‌اند استفاده کنید. این فیلترها عمدتا بیرون یخچال نصب می‌شوند و به عمر بیشتر فیلتر تصفیه آب یخچال شما کمک می‌کنند.

اگر یخچال شما به کل فیلتر تصفیه آب برای آب سرد کن ندارد حتما به فکر اضافه کردن این فیلترها به آن باشید تا از رسوب در لوله‌ها و مخزن آن و همینطور ایجاد هزینه‌های بیشتر جلوگیری کنید.

 

قیمت فیلتر تصفیه آب یخچال

قیمت این فیلترها کاملا به مدل یخچال شما بستگی دارد و از ۵۰٫۰۰۰ تا ۳۰۰٫۰۰۰ متغیر است.

 

مدل‌هایی از فیلترهای تصفیه آب یخچال

فیلتر یخچال

فیلتر تصفیه آب یخچال اطلس

فیلتر یخچال LG

فیلتر تصفیه آب یخچال MWF

فیلتر تصفیه آب یخچال ساید با ساید