دلایل استفاده از فیلترهای تصفیه آب دوش حمام

نوشته شده در ۲۲ بهمن ۱۳۹۴
صفحه اصلی » مقالات » دلایل استفاده از فیلترهای تصفیه آب دوش حمام

فیلترهای تصفیه آب دوش حمام به سیستم‌های تصفیه آب کوچکی گفته می‌شود که با اتصال به دوش حمام آلاینده‌های محلول در آب شهری مانند فلزات سنگین و کلر باقیمانده که برای پوست بسیار مضر است و باعث خشکی و خارش پوست می‌شود را از آب حذف کرده و باعث شادابی و جوانی و سلامت پوستتان می‌شود.

 

تصفیه آب دوش حمام

 

تصفیه آب دوش حمام

اگر هنوز درباره استفاده از فیلترهای تصفیه آب دوش تردید دارید، ما در این مقاله ۱۰ دلیل استفاده از فیلترهای تصفیه آب دوش حمام را برای شما ذکر کرده‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم آن‌ها را مطالعه کنید.
۱- بر اساس اعلام سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا (EPA) دوش گرفتن با آبی که کلر دارد یکی از دلایل افزایش میزان کلروفرم در هوا است. وقتی حمام می‌کنید میزان زیادی کلر به هوای حمام وارد می‌شود.
۲- میزان کلر موجود در آب شهری که برای گندزدایی و ضدعفونی کردن آب از آن استفاده می‌شود با میزان کلری که در استخر استفاده می‌شود برابر است. حتی در برخی از مواقع میزان کلر موجود در آب شهری از استخر بیشتر است.
۳- میزان کلری که با استنشاق هوای حمام و از راه منافذ پوست وارد بدنتان می‌شود بیشتر از مقدار کلری است که از طریق نوشیدن آب حاوی کلر به بدنتان راه می‌یابد.
۴- یکی از دلایلی که پوست و موی شما بعد از حمام خشک می‌شود کلر موجود در آب است.
۵- وقتی دوش آب گرم می‌گیرید گرمای آب منافذ پوستتان را باز کرده و در نتیجه کلر و سایر آلاینده‌ها به راحتی وارد بدنتان می‌شود.
۶- یکی از مضراتی که آب حاوی کلر دارد این است که باعث پیری زودرس می‌شود.
۷- کلر سریع‌تر از آب به گاز تبدیل می‌شود به همین دلیل غلظت کلری که در آب حمام وجود دارد از غلظت کلر موجود در آبی که با آن حمام می‌کنید بیشتر است.
۸- کلری که از طریق استنشاق هوای آلوده به کلر وارد بدنتان می‌شود بسیار سریع‌تر از هنگامی که آب حاوی کلر می‌خورید وارد خون شما می‌شود.
۹- برخی از آلاینده‌ها ممکن است از طریق بخار آب حمام وارد هوای منزلتان شده و آن را آلوده کند. برای جلوگیری از این کار بهتر است از دستگاه تصفیه آب دوش حمام استفاده کنید.
۱۰- دانشمندان طی تحقیقاتی که انجام داده‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که کلر یکی از دلایل احتمالی ابتلا به سرطان سینه در خانم‌ها است. زیرا در تحقیقاتی که انجام داده‌اند دریافتند کلری که در بافت سینه زنان مبتلا به سرطان وجود دارد ۶۰ تا ۶۵ درصد بیشتر از زنان سالم است.