بهترین روش تصفیه آب یخچال

نوشته شده در ۳۰ دی ۱۳۹۴
صفحه اصلی » مقالات » بهترین روش تصفیه آب یخچال

بسیاری از یخچال‌های امروزی آبسرد کن یا مخزن آب سرد در داخل خود دارند. با داشتن این یخچال‌ها همراه با آب‌سردکن همیشه در خانه دارای آب سرد هستید. یخچال‌های ساید بای ساید نیز فیلتر برای تصفیه آب دارند که باید مرتب عوض شوند. برخی از یخچال‌های ساید بای ساید هم که فیلتر ندارند و آب لوله‌کشی را مستقیم خنک می‌کنند. در هر صورت چنانچه یخچالتان دارای فیلتر تصفیه کننده آب نیست با مطالعه بهترین روش تصفیه آب یخچال فکری برای آن کنید و اگر جزو آن مدل‌هاییست که فیلتر آب سردکن دارد روش‌های تصفیه آب یخچال خود را ارتقا دهید.

 

بهترین روش تصفیه آب یخچال

 

روش اول تصفیه آب یخچال:

انشعاب از دستگاه تصفیه آب خانگی

اگر در منزل خود دارای دستگاه تصفیه آب خانگی هستید برای داشتن آب خنک و تصفیه شده یخچالی می‌توانید با شلنگ مخصوص از دستگاه تصفیه آب خانگی خود به ورودی آب یخچال انشعاب بزنید و از آب خنک و تصفیه‌شده بهره‌مند شوید. به این ترتیب مطمئن خواهید شد که همیشه در یخچال خود آب تصفیه شده دارید. با استفاده از این روش آبی که وارد یخچال شما می‌شود در ۵ مرحله تصفیه شده و همه آلاینده‌ها و ناخالصی‌ها از آن حدف می‌شود و دیگر نیازی به فیلتر یخچال نیست.

 

روش دوم تصفیه آب یخچال:

استفاده از کامل‌ترین فیلتر تصفیه آب یخچال

اما اگر می‌خواهید از روشی ارزان و ساده و مطمئن برای تصفیه آب استفاده کنید دست از جستجو بردارید زیرا می‌خواهیم یکی از کامل‌ترین و بهترین فیلترهای تصفیه آب یخچال را به شما معرفی کنیم.
یکی از نمونه‌های منحصر به فرد در طراحی سیستم‌های تصفیه آب خانگی فیلتر تصفیه آب یخچال بتر واتر است. این فیلتر در ۳ مرحله آب را تصفیه می‌کند.
– مرحله اول، فیلتر الیافی:
این مرحله، اولین مرحله فیلتر است که در آن آب با عبور از الیاف فشرده مصنوعی از جنس پلی‌پروپیلن زلال و شفاف می‌شود و همه ناخالصی‌هایی که در آب معلقند مانند گل و لای، شن و ماسه، زنگ لوله‌ها و … از آب حذف می‌شوند.
– مرحله دوم، فیلتر کربن:
آب بعد از عبور از مرحله اول به قسمت میانی می‌رسد که در این قسمت الیاف بسیار ظریف کربن وجود دارند. کربن به این دلیل به صورت الیاف در آمده است که سطح تماسش با آب بیشتر شود. در این مرحله کربن رنگ، طعم و بوی نامطبوع، گازهای شیمیایی محلول و کلری که در آب وجود دارد را جذب می‌کند.
– مرحله سوم، اولترافیلتراسیون (UF):
یکی از مؤثرترین فن‌آوری‌های تصفیه آب فن آوری UF می‌باشد که در آن میکروارگانیزم‌های بیماری‌زا حذف می‌شوند. در این روش فیلترها بدون اضافه کردن مواد شیمیایی به آب و با استفاده از روش فیزیکی منجر به حذف تمامی باکتری‌ها، ویروس‌ها، انگل‌ها و عوامل بیماری‌زای معلق در آب می‌شود. در این مرحله که آخرین مرحله در فیلتر تصفیه آب یخچال بتر واتر است آب به طور کامل استریل شده و میکروب و باکتری از آن حذف می‌شود. در واقع فیلتر تصفیه آب یخچال آکواجوی یک فیلتر کوچک است که طی ۳ مرحله آب را تصفیه می‌کند. نصب آن بسیار ساده بوده و فقط کافیست گیره نگهدارنده یا براکت آن را در محلی مناسب نصب کنید و فیلتر را درونش قرار دهید. این فیلتر دارای ورودی است که شما باید از آب لوله‌کشی یک انشعاب به آن متصل کرده و خروجی‌اش را با شلنگ به وروی آب یخچال متصل کنید. به این ترتیب شما آبی تصفیه شده و سالم خواهید داشت.