اهمیت قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی

نوشته شده در ۲۴ آذر ۱۳۹۴
صفحه اصلی » مقالات » اهمیت قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی چقدر مهم است؟

اگر قصد خرید دستگاه تصفیه آب خانگی را داشته باشید و برای خرید مراجعه کرده باشید حتما با تنوع دستگاه‌های تصفیه آب در بازار مواجه شده‌اید. شاید این تنوع باعث شده که اهمیت قیمت دستگاه تصفیه آب یکی از معیارهای اصلی شما برای خرید دستگاه باشد. ممکن است بسیاری از فروشندگان توصیه کنند که دستگاه‌هایی با قیمت ارزان‌تر را خریداری کنید اما باید بگوییم که به توصیه‌های برخی از فروشندگان نا آگاه گوش ندهید و این را بدانید که قیمت ارزان معیار مناسبی برای انتخاب دستگاه تصفیه آب باکیفیت و مناسب نیست. قیمت پایین دستگاه حتی می‌تواند دلیل محکمی باشد تا آن دستگاه را خریداری نکنید!

 

اهمیت قیمت دستگاه تصفیه آب
قبل از اینکه بخواهید بر اساس قیمت برای خریدن دستگاه تصفیه آب خانگی خود تصمیم بگیرید این نکته را به خاطر داشته باشید که دستگاه تصفیه آب ارتباط مستقیمی با سلامتی و بهداشت خانواده و فرزندانتان دارد. اکثر دستگاه‌های ارزان موجود در بازار چینی هستند و از مواد اولیه غیر بهداشتی ساخته شده‌اند. پلاستیکی که در دستگاه‌هایی که محصول چین هستند استفاده می‌شود از نوع نامرغوب و بازیافتی است. به عنوان مثال در فیلترهای کربنیکه که برای حذف کلر و گازهای شیمیایی در دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده می‌شوند، به جای اینکه از کربن مناسب استفاده کنند از زغال‌سنگ استفاده می‌شود که حاوی فلزات سنگین است. مکان‌هایی هم که در آن دستگاه‌های تصفیه آب را تولید و مونتاژ می‌کنند استانداردهای لازم بهداشتی را ندارند. برای تولید دستگاه‌های نامرغوب چینی از دستگاه‌های اتوماتیک استفاده نمی‌کنند و همه فرآیندها را با دست و به صورت غیر استاندارد انجام می‌دهند. کارگرانی هم که اجزای مختلف دستگاه‌های تصفیه آب را مونتاژ می‌کنند تأییدیه‌های بهداشتی ندارند و از لحاظ بهداشتی و سلامت هیچ تضمینی ندارند. همه این عوامل دست به دست هم می‌دهند تا قیمت تمام شده دستگاه تصفیه آب خانگی نامرغوب ارزان تمام شود.

 

قیمت دستگاه تصفیه آب به طور کلی به موارد زیر بستگی دارد:
۱- تعداد فیلترهایی که در دستگاه تصفیه آب خانگی وجود دارد و تنوع فیلترها
۲- کیفیت طراحی دستگاه
۳- کیفیت اجزا و قطعات به کار برده شده در دستگاه مانند اتصالات، محفظه‌ها،‌ سوئیچ‌ها، پمپ و …
۴- عواملی که در هزینه‌های بالاسری دستگاه مؤثرند از قبیل تأییدیه‌ها، گواهینامه‌ها، استانداردها،‌ کیفیت فضای تولید، دستگاه‌های اتوماتیک و بهداشتی و …
۵- کیفیت ضمانت دستگاه و خدمات پس از فروش آن

 

مسلما مقایسه قیمت یکی از اصول مهم و اولیه برای داشتن یک خرید موفق است اما برای خرید محصولاتی این چنینی مانند آب‌شیرین‌کن خانگی که رابطه مستقیم با سلامت شما و خانواده‌تان دارد، ابتدا باید سایر ملاک‌های کیفیت و سلامت دستگاه مورد ارزیابی قرار گیرد و سپس قیمت دستگاه. آیا این عاقلانه است که برای صرفه‌جویی مقدار کمی پول سلامتی شما و خانواده‌تان به خطر بیفتد؟