انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

نوشته شده در ۱۶ مهر ۱۳۹۵
صفحه اصلی » مقالات » انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

بهترین دستگاه‌های تصفیه آب خانگی

در این مقاله سعی داریم بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی که در ایران موجود است را به شما مشتریان محترم معرفی کنیم. بی شک معرفی یک دستگاه به عنوان بهترین آنها امکان پذیر نیست و بهترین دستگاه تصفیه آب با مقایسه خود شما و تجربه‌ی استفاده از آنها مشخص می‌شود و در این مقاله اطلاعات دستگاه‌های مختلف و امکانات فنی و قیمت‌ها را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم.
بررسی قیمت‌ها و کیفیت دستگاه‌ها در تاریخ نشر ۱۳۹۵/۰۷/۱۶ معتبر است.

 

تعدادی از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب آکواجوی

دستگاه‌های تصفیه آب آکواجوی از نظر ظاهری با دستگاه‌های دیگر کمی‌تفاوت دارند و عمدتا ۵ مرحله‌ای می‌باشند. تولیدکنندگان این دستگاه که شرکت همکار محترم هیرابسان می‌باشد به این اصل که دستگاه باید شامل ۵ مرحله باشد معتقد است و بنا به این اصل هم کلیه دستگاه‌های این شرکت با ۵ مرحله تولید می‌شود. استناد به گفته این شرکت تولید کننده اصلی این دستگاه یک شرکت کانادایی است ولی این نکته را مد نظر داشته باشید اگر هر دستگاهی را تهیه می‌کنید حتما برای ادعاهای شرکت مورد نظر از آنها سند بخواهید.
یکی از مزیت‌های این دستگاه این است که اگر از نمایندگی‌های مجاز این شرکت خرید کنید می‌توانید از خدمات پس از فروش آن که به نسبت شرکت معتبری است استفاده کنید البته ناگفته نماند که این دستگاه ویژگی‌های دیگری مثل قیمت بالاتر را دارا می‌باشد. مدل‌های مخلتف این دستگاه از حدود ۵۵۰ تا ۹۰۰ هزار تومان می‌باشد و این مورد بسته به اینکه از کدام نمایندگی با چه شرایطی خریداری کنید متفاوت است.
تصاویر دستگاه تصفیه آب آکواجوی:

دستگاه تصفیه آب آکواجوی

 

دستگاه تصفیه آب آرتک

در مطلب دستگاه تصفیه آب خانگی ۶ مرحله آرتک به معرفی اجمالی این دستگاه پرداخته‌ایم.
به طور خلاصه این دستگاه دارای ۶ مرحله فیلتر با فناوری اسمز معکوس می‌باشد که به همراه پمپ قدرتمند می‌تواند ذرات معلق و آلودگی‌های آب را دفع کند. حدود قیمت این دستگاه به طور متوسط ۵۴۰ هزار تومان می‌باشد. تولید کنندگان این دستگاه کلیه قطعات را از کشور تایوان وارد کرده و در ایران مونتاژ می‌شود که البته در حال حاظر توسط ۳ تولید کننده مختلف مونتاژ می‌شود که باید از شرکت معتبرتر و دارای بهترین گارانتی این دستگاه را تهیه کرد. لازم به ذکر است این دستگاه دارای مخزن ۱۲ لیتری با برند معتبر تانک پک می‌باشد.
تصویر دستگاه تصفیه آب خانگی آرتک:

دستگاه تصفیه آب آرتک

 

دستگاه تصفیه آب ویولت

این دستگاه پیش از این در وب‌سایت بتر واتر معرفی شده است و در مطلب دستگاه تصفیه آب خانگی ۶ مرحله ویولت می‌توانید توضیحات کامل آن را مطالعه کنید.
اما در این مقاله به معرفی جزئیات دیگری از دستگاه تصفیه آب ویولت می‌پردازیم. تولید کننده این دستگاه ۲ سال است که این دستگاه را در ایران با قطعات تمام تایوانی مونتاژ می‌کند که البته توانسته است جای خود را در بازار پر رقابت ایران باز کند، به طوری که همیشه با کمبود موجودی مواجه می‌شوند. در شهرهای جنوب و شمال کشور و همجنین شهرستان قم که همیشه با آب آلوده دست و پنجه نرم کرده‌اند این دستگاه بیشترین فروش را داشته است. این دستگاه شامل ۶ مرحله فیلتراسیون با فناوری اسمز معکوس می‌باشد که دارای مخزن ۱۲ لیتری برند تانک پک می‌باشد. قیمت این دستگاه حدودا ۵۵۰ هزار تومان می‌باشد.
تصاویر دستگاه تصفیه آب ویولت ۶ مرحله:

دستگاه تصفیه آب ویولت

 

دستگاه تصفیه آب نایس واتر

این دستگاه تصفیه آب به تازگی وارد بازار شده است و اطلاعات زیادی در مورد کیفیت آن موجود نیست اما تبلیغات گسترده‌ای در استان تهران و البرز انجام داده است برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این دستگاه می‌توانید با نمایندگی‌های معتبر این دستگاه تصفیه آب تماس بگیرید.

 

دستگاه تصفیه آب آکوا بست

دستگاه تصفیه آب خانگی تحت نام تجاری آکوا متعلق به شرکت زلال چشمه سان می‌باشد که دارای دستگاه‌های مختلفی از لحاظ قیمت و تعداد فیلتر می‌باشد. دستگاه‌های این برند از ۵ تا ۸ فیلتر می‌باشد. قیمت‌های این دستگاه‌ها از حدود ۶۵۰ تا ۹۰۰ هزار تومان می‌باشد.
تصاویر دستگاه‌ها:

دستگاه تصفیه آب آکوا بست

 

دستگاه تصفیه آب واتر پرو

این نام تجاری متعلق به گروه واتر پرو و یا شرکت پاک گستر است. دستگاه‌های تصفیه آب واتر پرو از کیفیت نسبتا خوبی برخوردار هستند و دارای دستگاه‌های ۳ مرحله تا ۸ مرحله‌ای می‌باشند. لازم به ذکر است که به طور قطع دستگاه‌های کمتر از ۵ مرحله دارای فناوری اسمز معکوس نمی‌باشند. حدود قیمت این دستگاه‌ها از ۲۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان می‌باشد.
تصاویر دستگاه‌ها:

دستگاه تصفیه آب واتر پرو

 

تصفیه آب‌های کیسی

تجربه شخصی پشتیبانان بتر واتر این است که به سراغ این نوع از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی نروید مگر اینکه جایی برای نگهداری دستگاه زیر سینک نداشته باشید و شکیل بودن دستگاه از کیفیت آن برای شما با ارزش‌تر باشد با این حال در ادامه به معرفی این نوع دستگاه‌ها می‌پردازیم. اما دلیل پرهیز شما از خریدن این دستگاه‌ها کم بودن قطعات آنها و دردسرهای تعمیر و تعویض فیلترهای این دستگاه‌ها می‌باشد. البته در شرایط حاضر به این شکل می‌باشد و ممکن از در آینده‌ای نه چندان دور دستگاه‌های کیسی با دوامی جای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی دیگر را بگیرند.
ابتدا تعدادی از تصاویر این دستگاه‌ها را برای شما تهیه کرده‌ایم:

تصفیه آب‌های کیسی

حدود قیمت این نوع دستگاه‌ها، وابسته به شرکت تولیدکننده و فروشنده بین ۷۵۰.۰۰۰ تومان تا ۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان می‌باشد که در نوع خود دارای قیمت نسبتا بالایی است.
این دستگاه‌ها مانند دستگاه‌های دیگر فیلتر های ۵ تا ۸ مرحله‌ای دارند که بهترین آنها ۶ مرحله‌ای می‌باشد.

 

یک دستگاه تصفیه آب خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

ویژگی‌های ظاهری دستگاه تصفیه آب

ویژگی خوب را شما تعیین می‌کنید و این مورد کاملا سلیقه‌ای است، اما باید مسائلی مثل اندازه مناسب برای فضایی که شما در اختیار دارید را دارا باشد و یا داشتن پایه‌های فلزی مستحکم و یا اگر دارای بدنه فایبرگلاس می‌باشد حتما از فروشنده گارانتی و تضمینی برای خم نشدن و محکم بودن پایه‌های دستگاه بگیرید.

 

ویژگی های فنی

سعی کنید حتما دستگاه شما دارای فناوری اسمز معکوس باشد چرا که تنها در این مورد می‌توانید آبی پاک و بدون ذرات معلق و فلزات سنگین داشته باشید. دستگاه‌های تصفیه آبی وجود دارند که با ادعای پاک کردن آب ولی بدون این فناوری هستند و یا ۳ مرحله فیلتر دارند، دقت کنید که این نوع تصفیه آب‌ها برای مناطقی مناسب است که مطمئن باشند آب آنها فقط دارای گل و لای می‌باشد و حتی مقدار کمی هم دارای ذرات دیگر معلق در آب نمی‌باشند. مورد دیگر که هنوز در مورد دستگاه تصفیه آب خانگی در کشور ما جا نیافتاده است دارا بودن برچسب استاندارد و ایزوهای بین المللی است. ممکن از برخی از تولیدکننده‌های متفرقه و غیر مجاز با استفاده از مواد اولیه آلوده و یا نامناسب این دستگاه‌ها را تولید کنند که باید حتما از شرکت معتبر و دارای ایزو دستگاه را تهیه کرد.

 

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی

در معرفی دستگاه‌ها قیمت دستگاه تصفیه آب را به صورت مجزا آورده‌ایم، اما نکته مهم این موضوع است که قیمت‌ها باید در دامنه‌ی ۵۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان باشد و بالاتر و یا پایین‌تر بودن آن منطقی نیست.

 

اهمیت کشور ساخت دستگاه تصفیه آب

فناوری تصفیه آب در ابتدا در کشور آمریکا و تایوان شروع به رشد کرد و به کشورهای دیگر انتقال داده شد. می‌توان گفت اولین شهرهای مصرف کننده تصفیه آب قم و اهواز در ایران می‌باشند. عمده‌ی دستگاه‌های تصفیه آب خانگی در ایران از کشورهای تایوان و چین وارد می‌شوند اما بیشترین فروش تصفیه آب در ایران از آن دسته دستگاه‌ها می‌باشند که قطعات آن به صورت مجزا وارد کشور شده و در کارگاه‌ها مونتاژ شده‌اند. فناوری اسمز معکوس و فیلتر ممبران توسط ایالات متحده به دنیا عرضه می‌شود ولی در ایران جدیدا دیده شده است برخی شرکت‌ها به تولید این فیلتر پرداخته اند که اطلاعی در مورد کیفیت ساخت آنها در دست نمی‌باشد.

 

خدمات پس از فروش و گارانتی

بی شک دستگاه تصفیه آب خانگی باید دارای خدمات پس از فروش و گارانتی باشد که مدت و کیفیت این خدمات در شرکت‌های مختلف متفاوت می‌باشد. از ۱ سال تا ۱۰ سال گارانتی و خدمات پس از فروش را می‌توانید در شرکت‌های ایران پیدا کنید.
حتما از فروشنده برگه‌ی گارانتی به همراه فاکتور فروش و همچنین شرایط خدمات پس از فروش و گارانتی را طلب کنید.

 

ویدئو جالب در مورد تصفیه آب به صورت دستی

 

امیدواریم که این مقاله برای شما مشتری محترم مفید واقع شده باشد.
مشاوران شما با افتخار در بتر واتر آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند.